• 09193855440

با سئو کسب و کار خود را رونق دهید!

داشتن اطلاعات کافی در زمینه سئو برای هر فعال حوزه دیجیتال و همه افرادی که کسب و کاری دارند، یک امر ضروری و لازم است. چرا که اطلاعات لازم در زمینه سئو به کاربر کمک می کند که بهترین وجه ممکن از فضای کسب و کار اینترنتی کسب درآمد کند.

اهمیت سئو (SEO)

سئو موجب می شود صفحات یک سایت و خواندن آنها برای بازدیدکنندگان بسیار ساده شود. همچنین باعث می شود بازدیدکنندگان به جای سرگردان شدن در انواع و اقسام موضوعات، از طریق سایت شما اطلاعات مورد نیاز خود را بدست بیاورند و در مواردی لینک اطلاعات را در اختیار دوستان و آشنایان خود بگذارند که همین موضوع به ترافیک سایت شما بیفزاید.

در واقع هر وب سایتی در آغاز باید از یک نقطه ای شروع به فعالیت کند و ممکن است در ابتدا ترافیک بر روی آن بسیار کم باشد یا اصلا وجود نداشته باشد. بدون داشتن ترافیک، سایت شما موفق نخواهد بود.

درباره سئو

سئو (SEO) مخفف «search engine optimization» به معنی بهینه سازی موتور جستجو است.  سئو کمک می‌کند که کاربرانی که جستجو می‌کنند سریعتر به جواب برسند، کلماتی را که جستجو می‌کنند آن‌ها را به محتوایی که می‌خواهند برساند. این داده‌ها به شما کمک می‌کنند که محتوایی با کیفیت بالا را برای کاربران خود به ارمغان بیاورید که کاربر‌ها آن را واقعا ارزشمند بدانند.

اصول سئو

موتور‌های جستجو، ماشین پاسخگویی هستند. آن‌ها میلیارد‌ها فاکتور را بررسی می‌کنند و هزاران فاکتور را از آن‌ها استخراج می‌کنند سپس بررسی می‌کنند که کدام محتوا بیشتر به پرسش شما ربط دارد و کدام محتوا مناسب ترین گزینه برای جستجوی شما است.

موتور‌های جستجو همه‌ی این کار‌ها را با استفاده از کشف و دسته‌بندی در اینترنت انجام می‌دهند(صفحات وب، عکس‌ها، ویدیو‌ها و پی‌دی‌اف‌ها و غیره) این پروسه «crawling and indexing» نام دارد.

نتایج ارگانیک در فضای وب

نتایج ارگانیک جستجو به نتایجی گفته می شود که هزینه ای برای آن‌ها تقبل نشده است. این‌ها نتایجی هستند که از طریق سئو  موثر به دست می‌ایند. بطور سنتی و عامیانه ۱۰ لینک اول نتیجه گوگل را ارگانیک می گویند.

در حالی که پرداخت پول برای تبلیغات، شبکه‌های اجتماعی و دیگر پلتفرم‌های آنلاین در اینترنت وجود دارد ولی بیشتر ترافیک وارده به سایت شما از طریق موتور‌های جستجو به سمت سایت شما سرازیر می‌شود.

نتیجه جستجوی ارگانیک، کسب و کار‌های دیجیتالی بیشتری را تحت پوشش قرار می‌دهد و از اعتبار بیشتری برای جستجو کنندگان برخوردار است همچنین تعداد کلیک‌های بسیار بیشتری را دریافت می‌کند،

سئو یکی از راه‌های‌های بازاریابی آنلاین

در صورتی که سئو را درست انجام دهید، می‌توانید در طول زمان به کسب و کار شما رونق دهد. اگر شما یک محتوای غنی را در سایت خود قرار بدید که حاوی کلمات کلیدی زیادی و مناسب باشد ترافیک زیادی را به سایت شما سرازیر خواهد کرد، در حالی که بخواهید این ترافیک را از طریق تبلیغات بدست بیاورید باید بصورت مداوم حساب خود را شارژ کنید.

موتور‌های جستجو هر روز هوشمند تر می‌شوند، ولی هنوز به کمک ما نیاز دارند. بهینه سازی سایت شما اطلاعات بهتری را در موتور‌های جستجو فراهم می‌ کند و محتوای شما می‌توانند بهتر ایندکس و در نتایج نشان داده شود.

نیاز به متخصص سئو

بسته به ترافیک، تمایل به یادگیری و پیچیدگی سایت، خود شما می‌توانید تا حدی ‌از پایه‌های سئو را پیاده سازی کنید یا شاید تصمیم بگیرید که بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. ولی اگر تصمیم گرفتید که از یک متخصص کمک بگیرید سعی کنید تحقیقات زیادی پیرامون آن انجام دهید چون یک سئوکار خوب می‌تواند در صرفه جویی زمان و پول شما کمک بسیاری به شما بکند همان گونه که سئوکار بد می‌تواند صدمه‌های جبران ناپذیری به سایت و اعتبار شما وارد کند.

سئو کلاه سفید

 به سئوی گفته می‌شود که از تکنیک‌ها، روش، تجربه و قوانینی استفاده می‌کند که توسط موتورهای جستجو ایجاد شده است و تمرکز اصلی آن بر این است که کیفیت و ارزش سایت شما را بالا ببرد.

سئو کلاه سیاه

 به تکنیک‌ها و روش‌هایی گفته می‌شوند که کاربران سعی دارند از طریق روش‌هایی اسپم سر موتور‌های جستجو را کلاه بگذارند. در حالی که سئو کلاه سیاه می‌تواند سایت شما را بالا بیارد ولی ریسک بسیار زیادی در پی خواهد داشت. زیرا اگر موتور جستجو تشخیص دهد که شما از این نوع سئو استفاده کرده اید به احتمال خیلی زیاد سایت شما با پنالتی یا دی ایندکس(حذف شدن از نتایج جستجو) مواجه شوید.

الگوریتم گوگل برای مدیران سایت ها

اصول اساسی:

 • صفحات خود را برای کاربران طراحی کنید
 • کاربران را فریب ندهید!

از حقه‌های موجود برای بالا بردن رنک خود استفاده نکنید. یک قانون را در نظر داشته باشید! کار‌هایی را برای سایت خود انجام بدهید که بتوانید با خیال آسوده آن را برای یک کارمند گوگل توضیح دهید.

عواملی که در سئو سایت تاثیر منفی دارد

 • تولید محتوای خودکار (استفاده از ربات برای نوشتن محتوا)
 •  استفاده از طرح و بسته‌های لینک(خرید بک لینک)
 • ایجاد صفحه بدون محتوای اصلی(کپی و برداشتن محتوا از سایت‌های دیگر)
 • پنهان کاری – نمایش محتوای متفاوت از هم به کاربران و موتور‌های جستجو
 • لینک و متن‌های مخفی

اصول اساسی در سئو:

 •  محتوا را روشن، عمیق، جذاب ایجاد کنید و کاری کنید کاربر اسان بتواند به آن دست پیدا کند
 •  عناوین صفحه را تمیز و مرتبط نگه دارید
 • لینک‌ها به عنوان نشانه ای از محبوبیت تلقی می‌شوند و بینگ به لینک‌هایی که بصورت ارگانیک رشد کرده اند پاداش(rewards) می‌دهد.
 • تاثیرات شبکه‌های مجازی و اشترا گذاری در آن‌ها به عنوان سیگنال‌های مثبت تلقی می‌شوند و بر روی رنک شما تاثیر مثبت خواهد داشت
 • در کنار سرعت بارگذاری صفحه، تجربه کاربری نیز مهم است
 • از ویژگی alt برای تصاویر خو استفاده کنید چون در این صورت راحت تر محتوا را می‌فهمد

پاسخی بگذارید