تاثیر رپرتاژ آگهی در کسب و کار

از آن جایی که با پیشرفت در علم و تکنولوژی تمامی مشاغل و کسب و کارها نیز در زمینه ی خود دچار تغییرات اساسی شده اند و به صورت کامل متحول شده اند و در نتیجه این کار موجب پیدایش کسب و کارها و مشاغل اینترنتی گردیده است و با تبلیغات اینترنتی کسب و کار می توان این مشاغل را پر رونق کرد. با کانون آگهی و تبلیغات اکیونت همراه باشید.

چرا تبلیغات اینترنتی؟

همانگونه که ذکر شد با پیشرفت در علم و تکنولوژی تمامی مشاغل و کسب و کارها نیز در زمینه ی خود دچار تغییرات اساسی شده اند و به صورت کامل متحول شده اند و در نتیجه این کار موجب پیدایش کسب و کارها و مشاغل اینترنتی گردیده است. برخی از کسب و کارها توانسته اند با این اوضاع خود را وفق داده  و و با این روند خود را سازگار سازند و برخی دیگر از کسب و کار ها به دلیل ناسازگار بودن با این روند, موجب افت شدید در رونق اقتصادی خود گردیده اند.

این نکته در مورد روند رشد کسب و کار شایان به ذکر است که همواره باید این آمادگی را داشته باشد تا بتواند خود را مطابق با تغییرات جدید وفق داده و آماده ی تغییر باشد چون در غیر این صورت می تواند به راحتی از بازار خارج شود. تبلیغات اینترنتی کسب و کار می تواند یک گزینه کاملا مفید در زمینه ی رشد و رونق اقتصادی برای کسب و کار شما باشد.

قبل از پیدایش اینترنت و کسب و کار ها و مشاغل برای این که در زمینه ی شغلی خود بخواهند تبلیغ داشته باشند اقدام به تبلیغات بر روی بیلبورد ها و یا از طریق تلویزیون و حتی رادیو می کردند. یا برای تبلیغات به صورت کلی اقدام به پخش تراکت ها و یا تابلو و پوسترها می کردند.

مدل های کسب و کار اینترنتی:

تبلیغات در شبکه های اجتماعی:

اساسی ترین اصل در تبلیغات اینترنتی کسب و کار این است بدانیم تبلیغ در کدام شبکه ی اجتماعی ممکن است برای ما خوب باشد, عده ای از صاحبان مشاغل فکر می کنند که تبلیغات اینترنتی کسب و کار فقط به این صورت است که در یک فضای مجازی با ایجاد یک صفحه می توانند تبلیغات زیاد داشته و می توانند موجب ایجاد کسب و کار پر رونق برای خود شوند, خیر به این شکل نیست. انتخاب یک فضای مجازی مناسب نسبت به کسب و کار می تواند باعث ایجاد تبلیغات اینترنتی کسب و کار به صورت پر بازده شود.

ایجاد صفحه های مجازی:

این روش علاوه بر این که خیلی ساده و راحت می باشد به عنوان یک تبلیغات اینترنتی کسب و کار می تواند خیلی تاثیر گذار باشد. برای انجام این کار می توان توسط برخی از سایت ها یک صفحه ی خصوصی برای کسب و کار خود ایجاد کنید, و با کسب یک لینک اختصاصی مخصوص برای خود می توانید آن را با چاپ کردن بر روی کارت های خود موجب اشتراک محصولات خود از آن سایت با مخاطبین شوید.

درج کردن به صورت رایگان:

با درج کردن آگهی در دو اپلیکیشن معروف و معتبر مانند دیوار و یا شیپور می توانید نظر مخاطبین زیادی را به سمت کسب و کار خود جلب کرده و موجب تبلیغات اینترنتی کسب و کار خود به صورت رایگان شوید. برای این که تبلیغات شما در این سایت ها پر بازده باشد با رعایت نکات زیر می توانید موجب جذب مشتری و افزایش فروش شوید:

  • معرفی زمینه کاری و نوع شغل خود به صورت شفاف و واضح
  • موجب اعتماد مخاطب نسبت به کسب و کار خود شوید
  • اقدام به خرید از کالاهای مورد نظر شما نماید.

رپرتاژ:

در کشور ایران کلمه رپرتاژ به محتواهایی اطلاق می شود که به عنوان گزارش یا معرفی نامه یا اخبار در سایر سایت ها به اشتراک گذاشته می شود که منظور از رپرتاژ آگهی به این صورت است که از سایتی که در آن درج می شود لینک گرفته تا خدمات خود را به مخاطبینی که در آن سایت قرار دارند ارائه دهند.

فرایند درج رپرتاژ آگهی به این صورت است که با انتخاب سایت هایی که دارای مخاطبین هدف زیادی بوده به توافق رسیده و با آماده سازی محتوای مناسب جهت جلب نظر مخاطبین به آن سایت ارسال کرده و با این روش موجب تبلیغات اینترنتی کسب و کار اینترنتی خود شوید.

افزایش فروش با استفاده از تبلیغات اینترنتی کسب و کار به چه صورت می باشد؟

برای همین علت برخی از نکات که می تواند در تبلیغات اینترنتی کسب و کار برای شما موثر باشد را به صورت زیر دسته بندی کرده ایم:

مخاطبین شما

با تحقیق و جست و جو در مورد این که مخاطبان هدف کسب و کار شما بیشتر در کدام رسانه ها هستند می توانید بهترین و موثرترین رسانه را برای تبلیغات کسب و کار خود انتخاب کرده و موجب افزایش فروش با استفاده از تبلیغات اینترنتی شوید.

شبکه های اجتماعی

در کشور عزیز ما پرطرفدارترین شبکه های مجازی تلگرام و اینستاگرام است, در تلگرام به دلیل کانال ها و گروه هایی که وجود دارد به راحتی می توان افزایش فروش با استفاده از تبلیغات اینترنتی داشت و همچنین اینستاگرام که در آن میلیون ها نفر ایرانی فعالیت دارند.

دغدغه مخاطبین شما چیست؟

برای این که تبلیغات اینترنتی کسب و کار شما دارای بازده خوبی باشد باید این موضوع را به خوبی درک کنید که مخاطبین هدف شما دقیقا چه دغدغه ای دارند و به دنبال چی هستند. با دانستن این موضوع به راحتی می توانید موجب ترغیب مخاطبان خود جهت دنبال کردن کارهای شما شده و موجب افزایش فروش با تبلیغات اینترنتی شوید.

خود را به جای مخاطب بگذارید

برای افزایش فروش کسب و کار مورد نظر می توانید با گذاشتن خود به جای مخاطبان به خوبی خواسته های آن ها را فهمیده و برآورده سازید. و این مورد را به خوبی درک کنید که مخاطبان به دنبال کدام پیج ها و یا کانال ها هستند, کانال هایی که هیچ محتوای جذابی ندارد و یا این که کانال هایی که پر از معرفی های معتبر و به درد بخوری هستند؟

پیوسته فعالیت کنید

در رسانه های مجازی برای این که افزایش فروش داشته باشید باید همواره فعالیت داشته تا به صورت پیوسته و متداوم موجب جذب دنبال کننده شوید, برخی افراد با ایجاد یک صفحه برای خود و افزودن ۱۰ پست  به آن احساس می کنند که مخاطبین آن ها به سمت کسب و کار خود سرریز می شود.

در نهایت این کار خود را یک تبلیغات اینترنتی برای کسب و کار خود می نامند که در اصل به این صورت نمی باشد. و باید به صورت مستمر در صفحات خود فعالیت داشته تا همیشه در جلوی چشم مخاطبین هدف خود قرار بگیرد.

برخی از انواع کسب و کار اینترنتی:

اگر چه علاقه مند به ایجاد کسب و کار اینترنتی هستید روش ها و انواع متفاوتی در این زمینه وجود دارد که شما می توانید با انتخاب یکی از ده گزینه ای که در این متن به آن ها ذکر می شود شروع به کسب درآمد نماید.:

طراحی وب:

به دلیل این که مشاغل اینترنتی روز به روز در حال رشد اند می توانید با طراحی وب برای سایت دیگران اقدام به کسب و کار اینترنتی نموده و همین روند برای اکثر افرادی که کسب و کار اینترنتی دارند به دلیل تخصصی بودن موجب سهولت در انجام کار آن ها می شود.

طراحی گرافیک:

با خلق آثاری در زمینه تصویری و گرافیکی می توانید در کسب و کارهای اینترنتی می توانید اقدام به شروع شغلی در این راستا برای خود داشته باشید.

نوشتن و نویسندگی:

به دلیل این که خوانندگان مطالب به دنبال نوشته هایی که موجب جذب اعتماد آن ها می شوند, هستند. این کار موجب می شود تا بازار گرم جذب نویسنده ها در اینترنت زیاد شود.

ویرایش:

در رسانه های اجتماعی و تبلیغات اینترنتی مشاغل نیاز به افرادی متخصص در زمینه ویرایش نیازمند است که این کار را برای آن ها راحت کرده و با ویرایش اطلاعات به صورت تخصصی تر و به روز تر موجب جلب نظر خواننده ها شود.

فروشگاه آنلاین:

با ایجاد فروشگاه هایی آنلاین و با تبلیغات اینترنتی خود به صورت پربازده می توانید لوازم یا خدمات خود را به صورت بهتری به فروش برسانید.

دستیار دیجیتال و مجازی:

برخی از صاحبان مشاغل به دلیل این که زمان کافی برای انجام امورات مجازی و اینترنتی خود را ندارند نیازمند یک دستیار مجازی در دنیای دیجیتال هستند که به آن ها در انجام امور خود کمک نمایند.

دوره های آنلاین:

با ایجاد دوره های آنلاین می توانید در اینترنت و دنیای دیجیتال موجب ایجاد کسب درآمد برای خود شوید

فروش کتاب:

با فروش آنلاین کتاب های الکترونیکی خود و یا دیگران می توانید اقدام به کسب و کار اینترنتی و پر درآمد نمایید

آموزش آنلاین:

محصلان در هر رده ی سنی نیازمند دوره های آموزشی هستند و آموزش های آنلاین به آن ها می تواند کمک های شایان به ذکری کند با برگزاری آموزش آنلاین می توانید کسب و کار اینترنتی موفق و پربازده برای خود داشته باشید.

پاسخی بگذارید